Koronavírus - materské školy zatvorené

Na základe rozhodnutia starostu budú naše materské školy zatvorené od 10.3.2020 do 16.3.2020

nástup do MŠ pravdepodobne 17.3.2020

(zatiaľ, o zmenách budeme informovať) 

 

 

35 min · Verejné
PRERUŠENÉ VYUČOVANIE NA BRATISLAVSKÝCH ZÁKLADNÝCH A MATERSKÝCH ŠKOLÁCH
V nadväznosti na aktuálnu situáciu týkajúcu sa výskytu ochorenia COVID-19 spôsobeného novým koronavírusom prijíma Bratislava po dohode so starostkami a starostami mestských častí preventívne opatrenia.
Od zajtra (utorok, 10.3.2020) do pondelka (16.3.2020) bude prerušené vyučovanie vo všetkých školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti mestských častí a mesta:
materské školy
základné školy
základné umelecké školy
centrá voľného času
Na základe rozhodnutia Bratislavského samosprávneho kraja sú na 5 dní (od pondelka 9. marca do piatka 13. marca) zatvorené stredné školy, ktorých zriaďovateľom je kraj.
Rozumieme, že rodičom detí toto rozhodnutie spôsobí problémy. V situácii, keď na Slovensku máme potvrdený relatívne malý počet nakazených, sa môžu niektoré opatrenia javiť drasticky. Šírenie tohto vírusu ale musíme spoločne spomaliť.
Zároveň chceme poprosiť, aby ste pri zabezpečení starostlivosti o deti v rámci možností chránili starých rodičov, keďže práve seniori sú najzraniteľnejší, čo sa týka komplikácií pri ochorení COVID-19.
Všetky informácie o situácii v Bratislave, vrátane odporúčaní a opatrení, ktoré sme vykonali, nájdete na stránke http://zvladneme.to/